Hokeja skolas „Rīga” komandas jaunā gada ievadā izcīna svarīgas uzvaras Latvijas čempionāta spēlēs

04.01.2018
Ceturtdien, 4. janvārī hokeja skolas „Rīga” komandas aizvadīja savas pirmās spēles jaunajā 2018. gadā. Latvijas 1. Līgas čempionātā pie svarīgas uzvaras tika HS „RĪGA 2001” komanda, kas savā laukumā ar 2:1 apspēlēja „Daugavpils/LDz Cargo”. Savukārt LBJČH U18 grupā pie panākuma tika HS „RĪGA 2002”, kas ar 5:3 savu skatītāju priekšā svinēja uzvaru pār „Pārdaugavu.” Jura Ozola vadītā HS „RĪGA 2001” komanda pirms spēles ar „Daugavpils” vienību nonāca neapskaužamā situācijā. Traumu dēļ spēlē nevarēja piedalīties vairāki spēlētāji, tādēļ komanda tika pastiprināta ar pieciem HS „RĪGA” hokejistiem: aizsargiem – Bruno Bakanovu, Mārtiņu Pēteri Barkānu, Kasparu Aleksu Krustiņu, uzbrucējiem – Elvi Dinu Kalnbērziņu un Miku Mintautišķi. Savukārt „Daugavpils/LDz” būdams „Optibet Hokeja līgas” komandas HK „Kurbads” farmklubs, spēlei pieteica vārtsargu Nilu Grīnfogelu, aizsargu Artūru Sorokinu (bijušo HS „Rīga” audzēkni) un uzbrucēju Tomu Zeltiņu. Spēli aktīvāk uzsāka viesi, kas vainagojās ar 4. minūtē Vladislava Barkovska gūtajiem vārtiem. Pirmais periods noslēdzās ar minimālu „Daugavpils/LDz Cargo” pārsvaru. Otrajā trešdaļa rīdzinieki pārņēma iniciatīvi, tomēr ripa nekādi nekrita daugavpiliešu vārtos. 50 sekundes pirms otrā perioda beigām Elvis Dins Kalnbērziņš panāca – 1:1. Trešā trešdaļa iesākās ar vairākiem noraidījumiem abu komandu sastāvos, tomēr rezultāts palika nemainīgs. Spēles 53. minūtē vienā no spēles epizodēm Patrikam Marcinkēvičam izdevās pārspēt veiksmīgi spēlējošo Nilu Grīnfogelu, izvirzot HS „RĪGA 2001” vadībā. Spēles izskaņā viesi centās izlīdzināt rezultātu, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr Bruno Brūveris vairākkārt spēja ripu veiksmīgi atvairīt, neļaujot pretiniekiem panākt izlīdzinājumu. Spēles beigu sirēnai atskanot, tablo vēstīja 2:1 par HS „RĪGA 2001”. Nākamo spēli HS „RĪGA 2001” aizvadīs svētdien savā laukumā sacenšoties ar sīvākajiem konkurentiem čempionātā, „Lido” hokejistiem. Spēles sākums plkst. 14:15. Dienas pirmajā cīņā Aigara Razgala vadītā HS „RĪGA 2002” LBJČH U18 grupas spēlē ar 5:3 (0:0, 2:0, 3:3) svinēja uzvaru pār „Pārdaugavas” hokejistiem. Spēles gaitā rīdzinieki izvirzījās vadībā ar 2:0, tomēr viesi spēja panāk izlīdzinājumu – 2:2. Neizšķirts rezultāts – 3:3 vēl bija mača 57. minūtē, tomēr Savvas Sičeva gūtie vārti nodrošināja mūsu komandas uzvaru. Spēlei punktu pielika Ričards Beņislavskis, raidot ripu tukšos pretinieku vārtos. Ar diviem precīziem raidījumiem šajā spēlē izcēlās Ričards Beņislavskis un Daniels Mūrnieks, uzvaras vārti Savvam Sičevam. Pēc šīs uzvaras HS „RĪGA 2002” ar 41 punktu turnīra tabulā dala pirmo vietu ar „Lido” komandu. Tiesa mūsu hokejistiem ir par divām spēlēm vairāk. Nākamo maču HS „RĪGA 2002” aizvadīs piektdien viesos pret saviem šodienas pretiniekiem HS Rīga 2001 – Daugavpils/LDz Cargo 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) Vārti: 04:00 Barkovskis (R.Vabiscevičs) 0:1, 39:10 Kalnbērziņš 1:1, 52:16 P.Marcinkēvičs (Prohorenkovs) 2:1. Soda min.: 6-10 Vārtsargi: Brūveris – Grīnfogels 1.līgas turnīra tabula:

Vieta Komanda Spēles Punkti Uzvaras (pamatl.) Uzvaras (PL/PSM) Zaudējumi (PL/PSM) Zaudējumi (pamatl.) Vārti Soda min.
1  Mārupe 9 18 6 0 0 3 34:27 137
2  Lido 8 17 5 1 0 2 35:23 70
3  HS Rīga 2001 8 17 4 1 3 0 27:22 92
4  Venta 2002 8 16 5 0 1 2 39:33 120
5  Valmieras HK/BSS/ViA 9 13 3 2 0 4 29:36 150
6  Liepājas SSS 8 13 4 0 1 3 35:34 92
7  HK Zemgale/JLSS 9 9 3 0 0 6 25:40 130
8  Daugavpils/LDZ CARGO 9 9 2 1 1 5 34:32 164