Svētdien, 7. janvārī Latvijas čempionātā 1. līgā HS „RĪGA 2001” uzņēma principiālos pretiniekus, HK „Lido” hokejistus. Mūsu hokejisti prata atspēlēt divu vārtu deficītu un izcīnīt skaistu uzvaru (4:2) pār HK „Lido”. Jāatzīmē, ka trīs no četriem rīdzinieku vārtiem tika gūti, spēlējot skaitliskajā vairākumā.

Jura Ozola vadītai komandai tā bija otrā spēle četru dienu laikā. Ceturtdien savā laukumā ar 2:1 tika izcīnīta grūta uzvara pār „Daugavpils/LDz Cargo” komandu, kamēr „Lido” hokejisti savu pēdējo spēli 1. līgā aizvadīja vēl vecajā gadā, 21. decembrī ar 6:2 pārspējot „Pārdaugava/Jūrmala” vienību.

Spēles nozīmību padarīja fakts, ka komanda, kura izcīnītu šovakar uzvaru, pakāptos uz pirmo vietu turnīra tabulā. Spēli veiksmīgāk uzsāka viesi, kuri pirmie arī atklāja mača rezultātu. Spēles 9. tajā minūtē precīzs bija „Lido” uzbrucējs Kristaps Skrastiņš. Arī otrā trešdaļa iesākās par labu Jēkaba Rēdliha vadītai komandai. Jau perioda 31. sekundē, spēlējot skaitliskajā mazākumā, pārspēts tika Artūrs Šilovs. Trešdaļas izskaņā vienus vārtus rīdziniekiem izdevās atgūt, vairākumā precīzi meta Jegors Mateiko.

Trešā trešdaļa pilnībā pagāja HS „RĪGA 2001” komandas zīmē, kur tika gūti trīs bezatbildes vārti. Vispirms spēles 45. minūtē Gļebs Prohorenkovs skaitliskajā vairākumā izlīdzināja rezultātu, bet 5 minūtes vēlāk Mikus Mintautišķis jau izvirzīja „Lauvas” vadībā. Piecas ar pusi minūtes pirms trešās trešdaļas beigām spēlei punktu pielika Berts Dāniels Rūdzītis, tādējādi HS „RĪGA 2001” ar 4:2 svinēja skaistu uzvaru pār HK „Lido”.

Nākamo spēli HS „RĪGA 2001” aizvadīs 18. janvārī viesos pret HK „Liepāja SSS”.

HS RĪGA 2001 – HK Lido 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Vārti: 08:07 Skrastiņš (Millers, E.Ozols) 0:1, 20:31 E. Ozols (Millers, Skrastiņš, vair.) 0:2, 35:12 J.Mateiko (Polcs, Petrovičs, vair.) 1:2, 44:24 Prohorenkovs (Mintautišķis, P.Marcinkēvičs, vair.) 2:2, 49:19 Mintautišķis (Prohorenkovs, vair.) 3:2, 54:26 Rudzītis (Tužilkins, Brikmanis) 4:2.
Soda min.: 6-8
Vārtsargi: Artūrs Šilovs – Kārlis Reinis Riba

1.līgas turnīra tabula:

Vieta Komanda Spēles Punkti Uzvaras (pamatl.) Uzvaras (PL/PSM) Zaudējumi (PL/PSM) Zaudējumi (pamatl.) Vārti Soda min.
1  HS Rīga 2001 9 20 5 1 3 0 31:24 98
2  Venta 2002 9 19 6 0 1 2 44:35 130
3  Mārupe 9 18 6 0 0 3 34:27 137
4  Lido 9 17 5 1 0 3 37:27 78
5  Valmieras HK/BSS/ViA 10 13 3 2 0 5 31:41 172
6  Liepājas SSS 8 13 4 0 1 3 35:34 92
7  Daugavpils/LDZ CARGO 10 12 3 1 1 5 39:34 180
8  HK Zemgale/JLSS 9 9 3 0 0 6 25:40 130