Piektdien, 2. martā Sergeja Žoltoka vidusskolas aktu zālē norisinājās hokeja skolas „RĪGA” informatīvā sapulce par Virslīgas komandas komplektēšanu un dalību sacensībās 2018./2019. gada sezonā. Uz sapulci tika aicināti 2001. un 2002. gadā dzimušie hokejisti un viņu vecāki.

Sapulces dalībnieki tika informēti par atlases kritērijiem, galvenajiem mērķiem un uzdevumiem dalībai Latvijas Virslīgas čempionātā.

Hokeja skolas „RĪGA” direktors Kārlis Vents uzsvēra, ka galvenais uzdevums uz nākamo sezonu ir izvedot konkurētspējīgu tieši junioru vecuma hokeja komandu ar augstu profesionālismu, kas startēs Latvijas Virslīgā.

Vienlaicīgi, komandas viens no pamatuzdevumiem ir sagatavot spēlētājus dalībai Krievijas jaunatnes čempionātā (MHL) un U18 pasaules čempionātam. „Tas ir labs junioru čempionāts, bet jāņem vērā, ka tas ir Krievijas U20 čempionāts un mūsu 17 gadīgiem puišiem ar viņiem konkurēt ir ļoti grūti. Cik tad 17gadnieki tiek U20 izlasē? Tāpēc šī HS „RĪGA” Virslīgas komanda būtu, kā starpposms pirms spēlēšanas MHL. Mūsu darbs ar specklasēm, jaunajiem hokejistiem no 15 līdz 17 gadiem, piedaloties Sanktpēterburgas atklātajā čempionātā būtiski sekmē šo hokejistu profesionālo izaugsmi, bet svarīgākais ir tieši gads pirms U18 pasaules čempionāta un pēc tam jau ar pārliecību sākt startu MHL vai turpināt profesionālās hokeja gaitas spēcīgākās junioru līgās ASV vai Kanādā”, sacīja HS „RĪGA” direktors.

Šobrīd Latvijas U18 izlases kandidātu sarakstā, dalībai pasaules čempionātam, kas no 2. līdz 8. aprīlim norisināsies pašu mājās, ir iekļauti 15(!) hokeja skolas „RĪGA” audzēkņi, kuri izgājuši specklases un Virslīgas rūdījumu. Jāatzīmē, ka šogad daudzi hokejisti, kuri, dzimuši 2001. gadā, cīnās par vietu jauniešu izlases sastāvā, kaut gan viņu gada gājuma U18 čempionāts būs tikai nākampavasar.

Sapulces dalībniekiem tika prezentēts HS „RĪGA” komandas darba plāns jaunajai sezonai. „Mūsu uzdevums ir sagatavot šos spēlētājus pēc iespējas labāk tieši U18 pasaules čempionātam un maksimāli nodrošināt iespēju nebraukt projām, jo tā ir mūsu kopīga hokeja skolas un hokeja sabiedrības kopumā atbildība pret šiem jaunajiem hokejistiem,” klātesošos informēja Kārlis Vents.

Direktors uzsvēra, ka viens no svarīgākajiem mērķiem ir, lai mūsu jaunie hokejisti tiktu spēlēt pēc iespējas labākās pasaules junioru līgās, mācoties labās koledžās un universitātēs, ar pamatotām cerībām būt nodraftētiem NHL. „Mērķis ir plānveidīga, ilgtermiņa attīstība, veidojot šo hokeja skolas piramīdu, kas ir arī vienlaicīgi skolas prestižs. Tādi jaunie hokejisti kā Kārlis Čukste, Kristaps Zīle, Filips Buncis, Renārs Krastenbergs, Gustavs Dāvis Grigals, Emīls Ģēģeris, Daniels Bērziņš ir mūsu treneru un jauno hokejistu un viņu vecāku kopīga darba rezultāts. Pēdējais gads maksimāli stingrā treniņu režīmā pirms U18 pasaules čempionāta, piedaloties Virslīgā, būs labs atspēriens hokejista tālākajā karjerā.”

„Mūsu pašmērķis nav būt profesionālam hokeja klubam, bet gan būt profesionālai hokeja skolai ar stabilu junioru komandu ar augstu profesionālo vidi izaugsmei un kvalificētiem treneriem. Ļoti vēlamies ciešu sadarbību ar Latvijas Hokeja federāciju un Latvijas valstsvienības galveno treneri Bobu Hārtliju – viens ļoti būtisks arguments un darba virziens, jo tieši 17 gados ir iespēja jauniešiem mācīt šo attieksmi un pašatdevi,” turpināja Kārlis Vents.

Sapulces laikā tika prezentēts HS „RĪGA” treneru kolektīvs un apkalpojošais personāls, kuri ir savas nozares speciālisti. Par HS „RĪGA” galveno treneri ir nozīmēts Latvijas U18 izlases trenera asistents Juris Ozols, kurš aizvadīja veiksmīgi sezonu Sanktpēterburgas čempionātā, ar HS „RĪGA 2001” komandu ierindojoties 3. vietā, kā arī 1. līgā cīnās par čempionu kausu.

Trenera darbā Jurim Ozolam asistēs Aigars Razgals, kurš vairākus gadus bijis Latvijas U18 izlases treneru korpusā un viņa pieredze A grupas čempionātos ļoti palīdzēs. Viņiem arī palīdzēs viens no jaunās paaudzes hokeja treneriem Aigars Bērziņš, kā arī nav izslēgta iespēja, ka tiks veiktas pārrunas par vēl kāda trenera piesaisti, kad būs beidzies šī gada čempionāts.

Komandas galvenais treneris ieskicēja jaunās sezonas gatavošanās plānus: „Lai apzinātu potenciālos kandidātus uz HS „RĪGA” Virslīgas komandu, aprīlī ir paredzēti divi turnīri. No 5. līdz 8. aprīlim Prāgā piedalīsimies gadskārtējā Jana Mareka piemiņas kausā, savukārt no 13. līdz 15. aprīlim startēsim „Riga Cup U20” turnīrā. Uz šiem turnīriem aicinām pieteikties jebkuru 2001. un 2002. gadā dzimušo hokejistu, kuram mērķis ir trenēties un spēlēt visaugstākajā līmenī, un cīnīties par vietu sastāvā.

Galvenais treneris uzsvēra, ka no 16. APRĪĻA SĀKSIES ATKLĀTIE TRENIŅI – SPĒLĒTĀJU ATLASE („SHOWCASE”). Juris Ozols piezīmēja, ka atlase būs atvērta jebkuram junioru vecuma hokejistam, kurš gribēs izmēģināt spēkus iekļūts HS „RĪGA” sastāvā.

HS „RĪGA” menedžeris Romāns Glazkovs atklāja, ka spēlētāji, kuri iekļūs komandā, pilnībā tiks nodrošināti ar sporta un hokeja ekipējumu (nūjas, cimdi, šorti slidas, ķiveres utt.). Komandā strādās ekipējuma menedžeris Aldis Karulis (šogad šos pienākumus labi veicis ar U17 un U18 Latvijas izlasēm starptautisko turnīru laikā Austrijā un Norvēģijā). Viņš atbildēs par to, lai viss būtu profesionālā līmenī ģērbtuvē un tad treneri no jauniešiem prasītu tieši tādu pašu attieksmi arī treniņos un spēlēs. Tāpat hokeja skolā būs pieejams internāts tiem sportistiem, kuri dzīvo ārpus Rīgas. Veselība un medicīna ir neatņemama mūsdienu sporta sastāvdaļa, sezonas laikā sportistiem tiks veiktas padziļinātas profilaktiskās medicīnas pārbaudes „Latvijas Olimpiskajā vienībā”. Lai rūpīgāk sekotu līdzi vispārējai fiziskai sagatavotībai, ikdienā par jauno hokejistu veselību rūpēsies pieredzes bagātais Boris Lavrenovs. HS „RĪGA” hokejisti tiks nodrošināti ar nepieciešamiem vitamīniem, minerālvielām un pareizu, maksimāli efektīvu sporta uzturu, fiziskās sagatavotības trenera Aigara Kotāna uzraudzībā. ”Mēs darīsim visu, lai spēlētāji justos kā profesionāļi un mēs ejam pareizā virzienā”, sacīja Glazkovs.

HS „RĪGA” sagatavošanās plāns jaunajai sezonai:

  • Dalība starptautiskos turnīros
    • Jan Marek piemiņas kauss (Čehija, Prāga) 5-8.aprīlis
    • U20 RIGA CUP (Latvija, Rīga) 13-15.aprīlis
  • Atvērtie treniņi «showcase» kandidātiem (aprīlis – maijs)
  • Uzsākam gatavošanos sezonai (jūnijs)
  • VFS nometne (jūlijs)
  • Ledus nometne Čehijā (augusts)
  • Starptautiski turnīri+ pārbaudes spēles (augusts)

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā zvanīt galvenajam trenerim Jurim Ozolam (29505008)!