5.aprīlī Čehijas galvaspilsētā Prāgā tika dots starts ikgadējam starptautiskam „Jana Mareka” piemiņas turnīram U18 vecum komandām. HS „RĪGA” spēlēja pārliecinoši un aizkļuva līdz finālam, kur ar 3:1 apspēlēja mājiniekus Prāgas „Sparta” hokejistus.

Turnīrā piedalījās 10 komandas no deviņām valstīm, kuras tika sadalītas divās apakšgrupās: A apakšgrupā savā starpā sacentās Prāgas „Sparta”, HC Davos, „Jungadler Manheim”, Bratislavas „Slovan” un Maskavas „Yantar”. Savukārt B apakšgrupā cīņas notika starp Triņecas „Oceláři”, Cīrihes „Lions”, Berlīnes „Eisbären”, „North America Select” un mūsu pašu HS „RĪGA”.

HS „RĪGA” pirmajā mačā tikās ar čehu vienību Trinecas „Ocelari.” Pretinieki pirmos vārtus guva spēles 35.tajā minūtē, savukārt otros jau raidot tukšos HS „RĪGA” vārtos, kad Bruno Brūveris tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, 0:2.

Arī turnīra otrais mačs tika aizvadīts sīvā cīņā, HS „RĪGA” sacenšoties ar „North American Select”. Šajā mačā rīdzinieki ar 3:2 (0:0, 1:0, 1:2, 1:0) pēcspēles metienos svinēja uzvaru. Spēles pamatlaikā vārtus guva Ņikita Sažko un Aleksandrs Biškins, savukārt uzvaras nesošo bullīti realizēja Daniels Mūrnieks.

Otrajā turnīra dienā HS „RĪGA” nūjas krustoja ar ZSC Cīrihes „Lions” no Šveices. Kaut arī pēc pirmā perioda tablo vēstīja 0:0, Rīgas hokejisti visā spēlē svinēja uzvaru ar 5:2 (0:0, 3:1, 2:1). Vārtus šajā mačā guva Artūrs Brikmanis, Jegors Mateiko, Patriks Trasūns, Raimonds Mikus Vītoliņš un Roberts Petrovičs.

Pēdējo apakšgrupas spēli Aigara Razgala padoties aizvadīja pret Berlīnes „Eisbaren”. Arī šajā mačā rīdzinieki bija pārāki – 4:2 (1:0, 0:1, 3:1). Pa reizei šajā mačā izcēlās Raimonds Mikus Vītoliņš, Emīls Mežnieks-Zahars un Aleksandrs Biškins. Tādejādi pēc četrām apakšgrupas turnīra spēlēm HS „RĪGA” ar 8 punktiem ierindojās pirmajā vietā.

Pusfinālā mūsu komandai pretī stājās otras apakšgrupas otrās vietas ieguvēja – vācu „Jungadler Manheim”. Spraigā cīņa uzvaru ar 4:3 (1:2, 2:1, 1:0) svinēja HS „RĪGA” hokejisti. Tādejādi otro gadu pēc kārtas iekļūstot šī prestižā turnīra finālā. Ar precīziem metieniem izcēlās Roberts Zalāns, Raimonds Mikus Vītoliņš, Ņikita Sažko un Patriks Trasūns

Finālā mūsu puiši sacentās ar mājinieku vienību Prāgas „Sparta”. Jau pirmā perioda 5.tajā minūtē Raimonds Mikus Vītoliņš izvirzīja Rīgas lauvas vadībā. Otrās trešdaļas vidū Patriks Trasūns palielināja pārsvaru līdz diviem vārtiem. 45.tajā minūtē mājinieki vienus vārtus atguva, bet uzreiz Gustavs Krūmiņš atbildēja ar precīzu metienu – 3:1 (1:0, 1:0 1:1), pieliekot skaistu punktu šim mačam un visam turnīram.

Par „Jana Mareka” piemiņas turnīra labāko uzbrucēju tika atzīts Patriks Trasūns, turnīra labākā vārtsarga gods tika Rūdolfam Gustam Lazdiņam, savukārt komandas labākā spēlētāja balva tika Raimondam Mikum Vītoliņam.

HS „RĪGA” komandai jaunās sezonas gatavošanās plānā aprīļa mēnesī ir paredzēts vēl viens nozīmīgs turnīrs – „True/Riga Cup 2018” (13.-15.04.). Uz šo turnīru tiek aicināti pieteikties jebkuri 2001. un 2002. gadā dzimušie hokejisti, kuru mērķis ir trenēties un spēlēt visaugstākajā līmenī, un cīnīties par vietu HS „RĪGA” vietu sastāvā.  No 16. APRĪĻA SĀKSIES ATKLĀTIE TRENIŅI – SPĒLĒTĀJU ATLASE („SHOWCASE”), kura būs atvērta jebkuram junioru vecuma hokejistam, kurš gribēs izmēģināt spēkus iekļūts HS „RĪGA” sastāvā.