Foto: Krišjānis Grantiņš (Jelgavas vēstnesis)

Otrdien, 13. martā Rīgas bērnu un jauniešu hokeja attīstības programmas padomes sēdē Jevgeņijs Ļinkevičs tika apstiprināts par nākamās sezonas HS „RĪGA 2004” galveno treneri, kurš jau ir sācis pildīt savus pienākumus. 

Sakarā ar HS „RĪGA 2004” specklases izvedi, šonedēļ hokeja skolā „Rīga” (Vietalvas ielā 15a) notiek 2004. gadā dzimušo hokejistu atlase, kurā viens no atlases vērtētājiem ir pieredzes bagātais treneris, Jevgeņijs Ļinkevičs.

Galvenā trenera asistenta pienākumus pildīs Igors Smirnovs, kuram ir liela pieredze darbā ar specklasēm. Smirnovs šobrīd asistē galvenajam trenerim, lai izveidotu secīgāku komandu un sezonas noslēgumā labāk sagatavotos turnīram Sanktpēterburgā un pārbaudes spēlēm par iekļūšanu spēcīgāko grupā.

54 gadus vecajam Jevgeņijam Ļinkevičam ir liela pieredze darbā ar jauniešu un junioru komandām.  1984. gadā savu hokeja trenera karjeru uzsāka Latvijas Bērnu Jaunatnes sporta skolā „Latvijas Bērzs”. 1988. gadā Ļinkevičs tika iecelts par skolas vecāko treneri, kura komandas regulāri piedalījās  un kļuva par čempioniem gan Latvijas, gan PSRS turnīros.

1995. gadā Jevgeņijs Ļinkevičs saņēma piedāvājumu turpināt trenera karjeru ASV, vadot USHL līgas komandu Dabjūkas „Fighting Saints”. Komandā, kurā no 2010. Līdz 2012. gadam spēlēja un kapteiņa pienākumus pildīja Latvijas izlases izbrucējs Zemgus Girgensons.

2011. gadā Jevgeņijs Ļinkevičs atgriezās Latvijā, lai pildītu Virslīgas komandas HK „Zemgale/JLSS” galvenā trenera pienākumus. Jelgavas ledus sporta skolā sistēmā strādājis arī ar vairākām bērnu un jauniešu komandām, kas veiksmīgi ir cīnījušās Latvijas čempionātā.

Kopš 2016. gada Ļinkevičs vadījis Latvijas bērnu un jaunatnes čempionāta komandu „Ozo Stars”, kas U14 vecuma grupā šobrīd ieņem otro vietu.

Savā trenera karjerā Jevgeņijs Ļinkevičs trenējis tādus Latvijas izlases hokejistus, kā Sandis Ozoliņš, Sergejs Žoltoks, Grigorijs Panteļejevs, Aigars Cipruss, Aleksandrs Semjonovs, Kārlis Skrastiņš, Rodrigo Laviņš, Igors Bondarevs, Oļegs Sorokins, Arvīds Reķis, Raitis Ivanāns, Aleksandrs Macijevskis u.c.