Latvijas U18 izlase apspēlē Dāniju un iekļūst elites divīzijā!

06.04.2018
[caption id="attachment_3906" align="alignleft" width="300"] Foto: Latvijas Hokeja federācija[/caption] Piektdien, 6. aprīlī Latvijas U18 hokeja izlase Rīgā notiekošajā 1. divīzijas A grupas pasaules čempionātā ar 4:1 (1:1, 0:0, 3:0) izcīnīja uzvaru pār Dānijas izlasi un nodrošināja atgriešanos elites divīzijā. Jau pirmā perioda otrajā minūtē Dānijas izlasei izdevās pārspēt Latvijas U18 izlases vārtsargu Jāni Vori. Precīzi meta bijušā Latvijas izlases hokejista Sergeja Čubara dēls Viktors Čubars.  9.tajā minūtē uzreiz pēc vairākuma beigām Latvijai izdevās panākt neizšķirtu. To paveica Patriks Ozols, ieturot lielisku pauzi pretinieku zonas centrā. Pēc pirmā perioda neizšķirts, 1:1. Otrais periods pagāja līdzīgā cīņā, kurā nevienai no izlasēm vārtus gūt neizdevās. Savukārt trešā perioda sākumā, latvieši izmantoja skaitlisko vairākumu. Pēc Denisa Fjodorova metiena pa vārtiem ripa atleca vārtu priekšā, kur „iesprūda” starp divu Dānijas aizsargu slidām. Kamēr dāņi meklēju pazudušo ripu – to pamanīja Artjoms Koppass un iemeta vārtos, izvirzot Latviju vadībā. Spēles 54.tajā minūtē Vladislavs Barkovskis pretinieku zonā pārtvēra dāņu piespēli un no vārtu priekšas meta labajā augšējā stūrī.  Dānija jau trīs minūtes pirms pamatlaika beigām nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, kas ļāva radīt vairākus bīstamus uzbrukumus, taču Jānis Voris arī šoreiz nospēlēja sekmīgi, un Rūdolfs Polcs ar metienu tukšos vārtos nokārtoja Latvijas uzvaru 4:1. Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē šajā mačā tika atzīts pirmo vārtu autors Patriks Ozols. Jāatzīmē, ka puiši sagādāja lielisku dāvanu Latvijas U18 izlases trenerim Jurim Ozolam, viņa šodienas dzimšanas dienā! Turnīra kopvērtējumā vienu kārtu pirms beigām Latvijai ir 12 punkti, otrajā vietā ar deviņiem punktiem ir Vācija, bet Kazahstāna ar sešiem punktiem ir trešajā vietā. Savukārt Norvēģijas, Dānijas un Slovēnijas izlasēm ir pa trim punktiem. Pēdējā kārtā Rīgā notiekošajā turnīrā Latvija tiksies ar Kazahstānas valstsvienību. Šis mačs notiks svētdien. Latvijas U18 – Dānijas U18 (1:1, 0:0, 3:0), Vārti: 1:45 Čubars (Kaels) 0:1, 8:33 Ozols (Arnicāns, Koppass) 1:1, 46:06 Koppass (Fjorodovs) 2:1, 53:07 Barkovskis 3:1, 59:35 Polcs 4:1 Metieni: 23:21 Soda min.: 8:6 Vārtsargi: Jānis Voris – Kristians Kristensens U18 PČ tabula:

Latvijas U18 izlases sastāvs pasaules čempionātam

Vārtsargi: Jānis Voris (HK “Rīga”) un Artūrs Šilovs (HS “Rīga”); Aizsargi: Nauris Sējējs (“Geneve-Servette”, Šveice), Patriks Ozols, Harijs Brants, Ņikita Mateiko, Ernests Ošenieks (visi HK “Lido”), Rihards Ķuzis (HK “Prizma”), Gustavs Bergs (HK “Rīga”/HS “Rīga) un Kārlis Reinis Štolcs (“Wings HC”, Zviedrija); Uzbrucēji: Deniss Fjodorovs (HK “Rīga”), Rūdolfs Polcs (HS “Rīga), Vladislavs Barkovskis (“Daugavpils/LDZ CARGO”), Ričards Grīnbergs (HK “Rīga”/HS “Rīga”), Roberts Priževoits (HK “Rīga”), Mikus Mintautišķis (HK “Rīga”/HS “Rīga”), Kristers Arnicāns (“GCK Lions”, Šveice), Ričards Fomins (“Liepāja/SSS”), Gustavs Millers (HK “Lido”), Artjoms Kopass (“Boston Jr. Bandits”, ASV), Patriks Marcinkēvičs (HS “Rīga”) un Gļebs Prohorenkovs (HS “Rīga”). Galvenais treneris: Oļegs Sorokins. Trenera asistenti: Herberts Vasiļjevs, Juris Ozols