Trešdien, 5. decembrī “Optibet hokeja līgas” spēlē HS “RĪGA” savā laukumā ar 2:4 piedzīvoja zaudējumu pašreizējiem čempionāta līderiem HK “Prizma” hokejistiem.

Jāatzīmē, ka pirms šīs spēles “Rīgas Lauvu” sastāvs cieta vairākas būtiskas izmaiņas. Proti, uz Latvijas U-20 izlases pēdējo sagatavošanās posmu gaidāmajam pasaules čempionātam devās uzreiz četri HS “RĪGA” spēlētāji: Ernests Ošenieks, Miks Tumānovs, Raivis Kristiāns Ansons un “OHL” novembra mēneša vērtīgākais spēlētājs Kristaps Skrastiņš. Tāpat mačam pieteikts netika vārtsargs Artūrs Šilovs.

Pirmais periods pagāja līdzīgā cīņā, abām komandā uzspēlējot vairākumā pa divām reizēm, vārti palika neskarti. Lieliski darbojās Rūdolfs Gusts Lazdiņš un Jānis Auziņš, 0:0.

Mača 33. minūtē tika gūti pirmie vārti spēlē, diemžēl “Prizmas” izpildījumā. Rīdziniekiem, spēlējot skaitliskajā mazākumā, Edijs Brahmanis ieslidoja vietnē zonā un raidīja ripu zem vārtu pārliktņa, pēc otrā perioda, 0:1.

Trešā trešdaļa iesākās ar viesu uzbrucēja Andreja Smirnova vārtu guvumu, dubultojot “Prizmas” pārsvaru, 0:2. Jau pēc 43 sekundēm HS “RĪGA” izdevās gūt pirmos vārtus spēlē. Ar atkārtotu metienu vārtus guva Raimonds Mikus Vītoliņš. Tiesa vēl 29 sekundes vēlāk Krists Apsītis no jauna atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Spēles 49.tajā minūtē Ralfs Jevdokimovs vairākumā vēlreiz samazināja rezultātu līdz vieniem vārtiem. Spēles izskaņā vēl HS “RĪGA” centās atspēlēties, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr spēlei punktu pielikuma viesu spēlētājs Krists Apsītis, kurš raidīja ripu jau tukšos “Rīgas” vārtos, 2:4.

Par labāko spēlētāju HS “RĪGA” rindās tika atzīts vārtsargs Rūdolfs Gusts Lazdiņš, viesiem – Andrejs Smirnovs.

Nākamo spēli “OHL” HS “RĪGA” aizvadīs šo sestdien viesos pret HK “Lido”.

HS RĪGA – HK Prizma 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)
Vārti: 32:17 Brahmanis (M. Širokovs, vair.) 0:1, 42:25 Smirnovs (Komuls) 0:2, 43:08 Vītoliņš 1:2, 43:37 Apsītis (Pečura, M. Lipsbergs) 1:3, 48:29 Jevdokimovs (Bucenieks, Prohorenkovs, vair.) 2:3, 59:53 Apsītis (Brahmanis) 2:4
Metieni: 36-51
Soda min: 10-34
Vārtsargi: Rūdolfs Gusts Lazdiņš – Jānis Auziņš