Sestdien, 6. oktobrī HS „RĪGA” savā pirmajā 2018./2019. gada sezonas Latvijas virslīgas hokeja čempionāta mājas spēlē uzņēma HK „Kurbads” hokejistus. Asumiem bagātā cīņā Oļega Sorokina vadītā komanda ar 3:10 atzina pašreizējo Latvijas čempionu pārākumu.

Pirmajā šīs sezonas mājas spēlē valdīja svinīgs noskaņojums. Pirms spēles Latvijas valsts himnu izpildīja Rīgas 64. vidusskolas zēnu korus, savukārt svinīgais ripas iemetiens tika uzticēts ilggadējam Latvijas hokejistam un šobrīd hokeja skolas “Rīga” trenerim Aigaram Razgalam, kurš ir Latvijas virslīgas čempionāta visu laiku rezultatīvākais hokejists. Viņš 245 spēlē nopelnīja 600 (222+378) rezultativitātes punktus!

HS „RĪGA” neveiksmīgi iesāka pirmo periodu, kad pirmajās 20 minūtēs tika ielaisti 4 vārti. Šajā spēles nogrieznī „Kurbads” rindās ar vārtu guvumiem izcēlās Renārs Valters, Lauris Rancevs, Edgars Homjakovs un Juris Upītis. Pēc pirmās trešdaļas Rihardu Norvaišu vārtos nomainīja Rūdolfs Gusts Lazdiņš.

Otrajā periodā HS „RĪGA” aktīvi centās spēles gaitu mainīt, diemžēl pretinieku pieredze un meistarība ņēma virsroku. Līdz spēles 32.tai minūtei viesi guva vēl trīs vārtus – Toms Hartmanis, Artūrs Logunovs un Renārs Valters. HS „RĪGA” 35.tajā minūtē atbildēja Kristapa Skrastiņa vārtu guvumu skaitliskajā vairākumā. Nedaudz vairāk kā minūti līdz otrās trešdaļas beigām viesu aizsargs Renārs Valters guva savus trešos vārtus spēlē un pārtraukumā ejot, 1:8.

Trešdaļai iesākoties vārtos Rūdolfa Gusta Lazdiņa vietā stājās atkal Rihards Norvaišs. Perioda ievadā „Kurbads” veterāns Mārtiņa Cipuļis guva vārtus, kad rīdziniekiem spēlēja skaitliskajā vairākumā. Nedaudz vēlāk Jānis Straupe jau guva 10. „Kurbads” vārtus šajā spēlē. Mača beigas gan pagāja HS „RĪGA” komandas zīmē. 46.tajā minūtē Patriks Trasūns panāca 2:10, bet spēlei punktu pielika Aleksandra Biškina gols skaitliskajā vairākumā.

Šajā, ar rupjībām bagātajā spēlē, tiesnesis abām komandām kopā piešķīra 121 soda minūti, turklāt viesi par rupjo spēli saņēma trīs lielos sodus – 25 min., 20 min. un 10min.

Par mača labāko spēlētāju HS „RĪGA” rindās tika atzīts Aleksandrs Biškins, viesiem – Renārs Valters.

Nākamo „Optibet hokeja līgas” spēli HS „RĪGA” aizvadīs trešdien, 9. septembrī viesos sacenšoties ar HK „Prizma”

HS RĪGA – HK Kurbads 3:10 (0:4, 1:4, 2:2)
Vārti: 02:58 Valters (Homjakovs, Bluks, vair.) 0:1, 08:39 Rancevs (J.Rēdlihs) 0:2, 14:46 Homjakovs (Valters, maz.) 0:3, 19:52 Upītis (Bluks, Valters), 0:4, 25:09 Hartmanis (J. Straupe, Upītis) 0:5, 30:47 Logunovs (Brancis) 0:6, 31:47 Valters (Cipulis, Sarkanis) 0:7, 34:58 Skrastiņš (vītoliņš, vair.) 1:7, 38:14 Valters (Sarkanis, vair.) 1:8, 40:51 Cipulis (Hartmanis, maz.) 1:9, 43:57 J.Straupe (Sarkanis, J.Rēdlihs) 1:10, 45:40 Trasūns (Zalāns, Glazkovs) 2:10, 47:20 Biškins (Ansons, Norvaišs) 3:10.
Metieni: 14 – 62
Soda min.: 47 -74
Vārtsargi: Norvaišs (no 20 min. Lazdiņš, no 40 min. Norvaišs – Romanovskis