HS “RĪGA”  turpina gatavoties jaunajai “Optibet hokeja līgas” sezonai. Nule kā komanda atgriezusies no divu nedēļu treniņnometnes Priekuļos un šonedēļ uzsākusi intensīvu darbu uz ledus. Šo svētdien komanda dosies uz treniņnometni Čehijā (Ostravā). Pirms izbraukšanas uz nometni komandas treneris Oļegs Sorokins pastāstīja par sagatavošanās procesu un gaidāmo sezonu.

Kā vērtē pirmo treniņnometnes posmu Priekuļos?

Tas, ar ko mēs varam būt apmierināti, ir puišu pašatdeve un vēlēšanās strādāt. Esam apmierināti ar spēka rādītājiem. Jau šobrīd puiši apsteidz savu vecumu spēka ziņā un jaudas ziņā. Cerams, ka tagad šo visu varēs izlikt ārā uz ledus.

Kā šobrīd aizrit ledus treniņi “Inbox.lv” ledus hallē?

Ledus treniņi mums ir kopā ar Aigara Razgala trenēto HS “RĪGA 2002” komandu. Mēs trenējamies kopā. Pirmie ledus treniņi vienmēr ir vairāk vērsti uz slidošanas tehnikas pilnveidošanu un pamatkustību atcerēšanos. Tie nekad nav īpaši patīkami, jo diezgan daudz laika aiziet slidojot, nevis kombināciju vai izspēļu apgūšanā. Kā saka, lai tiktu līdz izspēlēm, ir jāatgūst iemaņas.

Kāds veidojās HS “RĪGA” sastāvs jaunajai sezonai?

Šobrīd daži spēlētāji ir pie HK “Rīga”, tajā pašā laikā mūsu rīcībā ir arī vairāki Latvijas U-18 izlases līderi, kas piedalījās pagājušajā pasaules čempionātā. Un vairāki spēlētāji, kas pretendendē uz vietu jauniešu izlasē, dalībai pasaules čempionātam augstākajā divīzijā. Ar mums kopā ir 2001. un 2002. gada puiši. Joprojām turamies pie domas, izveidot U-18 izlases bāzes komandu, daļēji tas ir izdevies. Vairāki puikas spēlēs citās komandās, gan HK “Rīga”, gan Lido. Sezonas laikā virslīgas komandas spēlētāji, meistarības pilnveidošanai un uzlabošanai, varētu tikt iesaistīti 2002. gada komandā. Tajā pašā laikā Aigara Razgala puiši varētu tikt pacelti uz augšu.

Vai komandai tiks piesaistīts arī kāds pieredzējis spēlētājs?

Izskatās, ka mēs tomēr iesaistīsim kādu pieredzējušāku spēlētāju. Skaidrs, ka šim spēlētājam ir jābūt tādam, kas dos savu artavu gan kolektīvam, gan pieredzes ziņa. Rādīs piemēru ne tikai spēlēs, bet arī treniņos.

Kādi jums ir nākamie sezonas gatavošanās plāni?

Svētdien dosimies uz Čehiju, pa ceļam Polijā plānojam aizvadīt pāris pārbaudes spēles ar vietējās līgas klubiem. Čehijā mums ir paredzēta divu nedēļu gara treniņnometne, kas noslēgsies ar dalību pārbaudes turnīrā “Ostrava Cup” (16-18.08.).

Ko treneru kolektīvs sagaida no šīs nometnes?

Pārbaudīsim spēlētāju varējumu uz ledus. Kā puiši jūtās, mēģināsim atrast labākos virknējumus, aizsargu pārus, varbūt kādu puisi pārkvalificēsim no vienas pozīcijas uz otru. Šādas-tādas idejas mums ir. Viss tiks darīts puišu labā, mūsu redzējumā, kas viņiem vislabāk varētu derēt hokejā. Mēģināsim atrast to talantu, kas katrā puisī ir. Šis ir tas vecums, kad to joprojām var darīt.

Kopā ar Juri Ozolu esat strādājuši Latvijas U-18 izlasē, kā notiek šis darbs tagad klubā?

Jā, U-18 izlasē daudz kopā strādājām, analizējām. Kaut arī pēdējie lēmumi bija jāpieņem man, visi lēmumi mums sakrita. Tie bija kopējie lēmumi. Klubā darbs turpināsies vēl ciešāk, šeit loma lielāka ir Jurim, jo tā ir lielākā mērā Jura Ozola komanda. Tagad es esmu nācis klāt un mēģinām veidot labu sadarbību. Jāsaka, ka abi divi esam gan galvenie, gan otrie treneri.

Latvijas Hokeja federācija ir nopublicējusi U-18 izlases starptautisko spēļu kalendāru. Vai HS “RĪGA” treniņprocess un spēles tiks pielāgotas izlases vajadzībām?

Esam runājuši un saskaņojuši ar hokeja federāciju ne tikai par U-18, bet arī par U-20 kalendāru. Mēs paši redzam, ka HS “RĪGA” puiši varētu kandidēt arī uz U-20 izlasi. Tāpēc arī Virslīgas spēles mēģinām salikt tā, lai mēs U-20 izlasei arī varētu palīdzēt. Arī MHL komandas HK “Rīga” sastāvā ir vairāki U-20 izlases kandidāti, kuri principā kādā sezonas brīdī varētu būt aizņemti klubā. Šis grafiks ir saskaņots tā – ja kas, mūsu puiši, kuri netiek junioru izlasē, varētu palīdzēt HK “Rīga” komandai un uzspēlēt kādas spēles MHL. Jo daudzi no viņiem nākamgad spēles tieši HK “Rīga” komandā.

Šobrīd izskatās, ka Latvijas virslīgas regulārajā sezonā plānots aizvadīt 36 spēles. Vai Tevi apmierina šis spēļu daudzums, ņemot vērā, ka puišiem jāgatavojas pasaules čempionātam?

Jā, plānotas šobrīd 36 spēles neskaitot izslēgšanas mačus. Tad izlašu pārtraukumos vēl kādas sešas spēles, nu un vēl pirms pasaules čempionāta plānojam aizvadīt pāris pārbaudes spēles ar elites divīzijas komandām. Kopumā ar pirmssezonas mačiem plānojam aizvadīt vairāk nekā 50 spēles. Tajā pašā laikā HS “RĪGA 2002” komanda spēlēs Pēterburgas čempionātā, kurā var spēlēt 2001. un 2002. dzimušie hokejisti. Līdz ar to, spēļu skaits būs pietiekošā daudzumā.

Es domāju, ka tas ir optimāls variants puišiem, jo ir arī jātrenējas, jāiet skolā un arī jāatpūšas. Šis režīms būs gana labs puišiem. Nebūs nekādu atrunu čempionāta laikā, būs mums jāsagatavo komandu vislabākajā kondīcijā. Priecē, ka pasaules čempionāts augstākajā divīzijā norisināsies aprīļa otrajā pusē un tas ļaus arī pēc sezonas atkopties.