Riga Cup: Hokeja skolas „Rīga” komandas U16 un U20 grupā izcīna sudraba medaļas

16.04.2018
Svētdien, 15. aprīlī noslēdzās starptautiskā hokeja turnīra „True Riga Hockey Cup 2018” cīņas U16 un U20 vecuma grupās. U20 grupas finālā HS „RĪGA” ar 2:4 piekāpās citai latviešu vienībai „Ultramar”, savukārt U16 grupas finālā HS „RĪGA 2002 ar 1:2 pagarinājumā atzina zviedru „Tordon” pārākumu. Jura Ozola un Aigara Bērziņa vadītā HS „RĪGA” turnīru U20 grupā uzsāka ar 3:2 uzvaru pār HC „Ultramar”, kam sekoja neizšķirts pret „Pārdaugava 1” (1:1). Sacensību turpinājumā B apakšgrupā tika svinēti panākumi pār Zviedrijas komandām „Spanga IS” (9:1) un „Sunne IK” (5:0). Ņemot līdzi savstarpējo spēļu rezultātus, HS „RĪGA” C grupā sacentās ar B apakšgrupas trīs labākajām komandām: „Pārdaugava 2” (7:1), HK „Venta 2002” (1:1) un „Volvo” (1:1). Pusfinālā rīdzinieki nūjas krustoja ar HK „Venta 2002” hokejistiem. Spraigā cīņā uzvaru ar 1:0 svinēja Rīgas lauvas. Vienīgos vārtus mūsu komandas labā guva Toms Opelts. „True Riga Hockey Cup 2018” finālā HS „RĪGA” pretī stājās cita latviešu vienība HC „Ultramar”, kura grupu turnīrā tika uzveikta ar 3:2. Sacensību finālā diemžēl tik labi vairs neveicās un ar 2:4 tika piedzīvots zaudējums. Par rezultatīvākajiem spēlētājiem HS „RĪGA” komandā kļuva Gļebs Prohorenkovs 8 (7+1) un Rūdolfs Polcs 8 (3+5). Savukārt par turnīra labāko vārtsargu U20 grupā tika nosaukts HS „RĪGA” vārtu vīrs Bruno Brūveris. Otra mūsu hokeja skolas komanda – HS „RĪGA 2002” savā apakšgrupā svinēja četras pārliecinošas uzvaras: 6:0 pār Kalpa (Somija), 13:0 pār Ogre juniors, 4:1 pār „Centr2002” (Krievija) un 5:1 pār „U16 Gentofte Stars” (Dānija). Turnīra turpinājumā labākās apakšgrupu komandas izveidoja D apakšgrupu, kurā Aigara Razgala un Sergeja Teluškina vienība ar 3:1 apspēlēja Krievijas komandu „Armada” un ar 2:0 „IHS/Pārdaugava”. Ceturtdaļfinālā HS „RĪGA 2002” ar 3:0 bija pārāka pār „Mārupe”, savukārt pusfinālā vēlreiz tika uzveikti „Centr2002” hokejisti, šoreiz ar 5:1. Finālā HS „RĪGA 2002” sacentās ar Zviedrijas komandu „Tordon”. Šajā mačā rīdzinieki pirmie atklāja spēles rezultātu. Otrā perioda sākumā precīzs bija Daniels Mūrnieks. Zviedri izlīdzinājumu panāca trešā perioda beigās. Pēc nospēlētā pamatlaika, tablo vēstīja – 1:1. Pagarinājuma 19 sekundē uzvaru ”Tordon” komandai atnesa Julius Hollianders. Par rezultatīvāko spēlētāju HS „RĪGA 2002” rindās ar 13 punktiem (10+3) kļuva Ņikita Sažko, kurš tika atzīts arī par U16 turnīra labāko uzbrucēju.