No 12. līdz 15. aprīlim Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā norisinājās starptautisks hokeja turnīrs U15 vecuma komandām „1891”. Apvienotā „Riga Select” vienība ar 12 hokeja skolas „Rīga” spēlētājiem sastāvā izcīnīja augsto otro vietu!

Tradicionāli šajā turnīrā un arī šogad piedalījās „MODO”, „Djurgarden”, „Orebro”. Šogad uzaicinājumu saņēmušas arī Stokholmas ziemeļu („Stockholm Nord”) un Stokholmas dienvidu komandu izlases, jeb “select” („Stockholm Syd”), kuri nesen uzvarēja „TV Pucken” turnīrā Zviedrijā, kā arī Austrijas – Zalcburgas „Red Bull”.

Pirmā turnīra diena „Riga Select” komandai nebija tā veiksmīgākā. Pirmajā mačā ar 1:2 tika piedzīvots zaudējums mājiniekiem „Djurgarden”, otrajā – ar 4:5 „MODO” hokejistiem.

Otrajā sacensību dienā arī tika aizvadītas divas spēles. Pirmajā ar 3:2 tika svinēta uzvara pār „Orebro”, savukārt otrā rīdzinieki ar 4:6 piekāpās Stokholmas dienvidu izlasei.

Sestdien „Riga Select” nospēlēja neizšķirti (0:0) ar Zalcburgas „Red Bull”, grupu turnīru Latvijas vienība noslēdza ar zaudējumu Stokholmas ziemeļu izlasei (1:2).

Pēc apakšgrupas spēlēm „Riga Select” septiņu komandu konkurencē ierindojās sestajā vietā un 1/4finālā sacentās ar Stokholmas dienvidu izlasi, kura tika uzveikta ar 2:1. Pusfinālā mūsu puišiem pretī nāca Stokholmas ziemeļu izlase. Arī pret šo komandu padevās lielisks revanšs. „Riga Select” bija pārāka pēcspēles metienos ar 3:2.

„1891” turnīra finālā „Riga Select” sacentās ar mājiniekiem „Djurgarden” hokejistiem. Šajā finālcīņā uzvaru ar 3:2 svinēja Zviedrijas hokejisti. Mūsu komandas rindās izcēlās Viesturs Velšs (HS Rīga) un Patriks Klemka (Mārupe).

1891” ir AAA kvalitātes turnīrs, kurā piedalās uzaicinātās Zviedrijas hokeja klubu vienības, kurām ir bērnu un jauniešu komandas, lai novērtētu U15 spēlētāju līmeni. Organizatori ziņo, ka šis vecums jau tiek uzskatīts par sagatavošanos profesionālajai karjerai un tiek aicināti tikai atbilstošākie, konkurētspējīgākie tajā vecumā.

Par galveno „Riga Select” treneri tika nozīmēts viens no HK „RĪGA” treneriem – Raimonds Vilkoits, trenera asistenta pienākumus pildīja „Mārupes” HS bērnu un jauniešu treneris Renārs Undelis, kurš vēl pērn pārstāvēja HS „RĪGA” komandu Latvijas Virslīgas hokeja čempionātā, kļūdams par otro rezultatīvāko spēlētāju komandā, kā arī Kārlis Kalvītis.

Turnīra statistika pieejama ŠEIT: Cuponline.se