Saistībā ar valstī izsludināto ārkārtas stāvokli, kā rezultātā tika apturēts Latvijas bērnu un jaunatnes čempionāts (LBJČH), uz sarunu aicināsim HS “Rīga” komandu galvenos  trenerus. Šoreiz prožektoru gaismā  – HS “Rīga 2007” vecākais treneris Gints Bisenieks, kurš vērtē šo sezonu.

Kāda bija šī sezona Jūsu komandai?

Sezona bija samērā grūta. Daļa komandas puišu gatavoties sezonai uzsāka vai nu individuāli, vai arī brīdī, kad sākās ledus treniņi. Ar HS “Rīga” vadības rīkojumu mēs startējām U-15 B vecuma čempionātā, nevis mūsu komandai paredzētajā U13 A grupā. Spēlējot kopā ar vecākiem hokejistiem,  guvām vērtīgu pieredzi, proti, uzlabojām spēli aizsardzībā un spēju ātri veidot pretuzbrukumus.

Kādas ir galvenās lietas, pie kurām Jūsu komandas puišiem vajadzētu piestrādāt?

Šajā vecumposmā nevar izcelt kādu vienu svarīgu komponenti, pie kā puišiem jāstrādā. Nav tādas lietas, pie kā jāpiestrādā vairāk vai mazāk. 13 gadu vecumā ir jāpievērš uzmanība visiem hokeja spēles elementiem. Šis ir svarīgākais periods hokejista pamata iemaņu apgūšanai, nostiprināšanai, kā arī fiziskās sagatavotības vispārīgai un harmoniskai attīstībai.

Kādi bijuši Jūsu kā trenera izaicinājumi šogad?

Neskaitot tiešo hokeja apmācību procesu, šogad aktualizējās arī jautājums, kā veidot konstruktīvu sadarbību ar jauno hokejistu vecākiem.  Dažkārt vecāku ambīcijas traucē treneriem strādāt, darīt tiešos pienākumus un novērš uzmanību no svarīgākām lietām, kas mums darāmas treniņu procesā.

 Kādas lietas Jūs visvairāk iepriecināja šajā sezonā?

Iepriecināja puišu pašatdeve spēlēs. Viņi, neskatoties uz rezultātu, gāja laukumā un cīnījās par katru centimetru. Zaudējumi nelika viņiem nolaist rokas un padoties. Katru spēli mēs sākām ar rezultātu 0:0, ar vienādām izredzēm uz uzvaru.

Kādas ir galvenās kluba HS “Rīga” priekšrocības?

HS “Rīga” organizācijas galvenā priekšrocība ir lokālpatriotisms. Draudzīgās attiecības visu vecumu hokejistu starpā. Tāpat jāatzīmē treneru vienotība, vēlme attīstīt hokeja klubu ar lielisku reputāciju.

 Ko Jūs visvairāk mīlat, strādājot ar bērniem? Kāds ir trenera galvenais uzdevums?

Man nav būtiski, ar kāda vecuma hokejistiem strādāju. Galvenokārt novērtēju viņu vēlmi trenēties un pilnveidoties kā hokejistiem un sportistiem. Strādājot tieši ar bērniem un jauniešiem, nozīmīgi ir arī tas, ka varu iesaistīties viņu personības izaugsmē.Treneru uzdevums ir pavisam vienkārši formulējams: palīdzēt sportistiem attīstīties, izkopt viņu stiprās īpašības un censties, lai viņi sasniegtu savu spēju robežas.

Kādi ir Jūsu personiskie un kādi – komandas mērķi nākamajā sezonā?

Šobrīd runāt par nākamo sezonu vēl ir nedaudz pāragri. Starpsezonā ir iespējamas būtiskas izsmaiņas spēlētāju sastāvā.  Es vēlētos turpināt darbu ar šiem puišiem. Ceru, ka sastāvā parādīsies vēl vairāki puiši, jo tas radītu tikai veselīgu konkurenci.

Par Gintu Bisenieku:

  • Vadījis vairākas Latvijas Virslīgas čempionāta komandas
  • Trenējis Latvijas U18 hokeja izlasi
  • Bijis Latvijas U20 izlases galvenā trenera asistents

Paldies Gintam Biseniekam par sniegtajām atbildēm! Nepalaidiet garām arī nākamo sarunu ar HS “Rīga 2004” komandas galveno treneri Jevgeņiju Linkeviču.