Saruna ar HS “Rīga 2004” vecāko treneri Jevgeņiju Linkeviču par trenera darbu, izaicinājumiem un sasniegumiem, strādājot ar U16 vecuma grupas hokejistiem.

Kā vērtējat komandas sniegumu šajā sezonā?

Grūti pilnvērtīgi novērtēt sezonu, kas īsti nenoslēdzās, bet visi uzstādītie sportiskie mērķi tika sasniegti, izņemot vienu – iekļūšanu trijniekā Sanktpēterburgas turnīrā. To nespējām paveikt, jo spēlētāji iedzīvojās traumās un slimībās pēc Četru nāciju turnīra. Šajā laikā mums bija vairākas uzvaramas spēles, kuras aizvadījām tikai divās maiņās. Prieks, ka 14 hokejisti no mūsu komandas tika izsaukti uz Latvijas izlasi, kur parādīja labu un stabilu sniegumu. 

Kādas ir galvenās lietas, pie kurām Jūsu komandas puišiem vajadzētu piestrādāt?

Fiziskā sagatavotība un pašdisciplīna.

Jūsu lielākais izaicinājums šogad?

Pieredze strādājot ar “saīsinātu soliņu”, kas gan nebija nekas jauns. Lai arī pirms sezonas sākuma tas, protams, nebija plānots.

Kādas lietas Jūs visvairāk iepriecināja šajā sezonā?

Mēs spējām uzvarēt vadošās Sanktpēterburgas čempionāta komandas. Tāpat HS “Rīga” komandas 14 spēlētāji tika izsaukti uz U16 Latvijas izlasi pirmo reizi, savukārt, 10 hokejisti tajā spēlēja atkārtoti.

Kādas ir galvenās kluba HS “Rīga” priekšrocības?

Mūsu priekšrocība ir hokeja skolas iekšienē esošā piramīda. Piemēram, spēlētājiem tiek dota iespēja spēlēt pie vecākiem puišiem. Pozitīvi ir tas, ka nav jātur noteikts spēlētāju skaits dēļ ikmēneša maksājumiem, kā arī algas jautājumi tiek kārtoti ar hokeja skolu. Varu minēt, ka, manuprāt, vērtīga ir iespēja ar Rīgas domes atbalstu piedalīties Sanktpēterburgas čempionātā.

Ko Jūs visvairāk mīlat, strādājot ar bērniem? Kāds ir trenera galvenais uzdevums?

Es mīlu darbu ar bērniem un hokeju, tas ir ideāls salikums. Mans uzdevums ir likt saprast, ka viņi ir profesionāli sportisti. Jāmāca profesionālu attieksmi pret savu darbu, mīlestību pret hokeju, pret to, ko dari.

Kādi ir Jūsu personiskie un kādi – komandas mērķi nākamajā sezonā?

Patreiz galvenais uzdevums ir sagatavot komandu spēlēšanai JAHL, lai komanda sasniedz labus rezultātus un joprojām kalpo par pamatbāzi Latvijas izlases izveidei.

Par Jevgeņiju Linkeviču:

  • Vairākus gadus strādājis ASV hokeja līgā (USHL)
  • Ilgstoši vadījis Latvijas virslīgas komandu “Zemgale/LLU”

Paldies Jevgeņijam Linkevičam par sniegtajām atbildēm! Nepalaidiet garām arī nākamo sarunu ar HS “Rīga 2010” komandas galveno treneri Eduardu Diļevku.