Latvijas virslīgas čempionāta komandu HS “Rīga” 2020./2021.gada sezonā turpinās vadīt Oļegs Sorokins, bet asistēs viņam Sergejs Teluškins.

HS “Rīga” komandu, kas ir oficiāls Latvijas U-18 izlases bāzes klubs, 46 gadus vecais Sorokins vada no 2018.gada vasaras. Arī pērn Sorokinam uz HS “Rīga” soliņa asistēja kluba sistēmā strādājošais Sergejs Teluškins.

Savukārt par U-18 valstsvienības galveno treneri Sorokins tika iecelts 2017.gadā. Divu pasaules čempionātu laikā Sorokina vadītā Latvijas U-18 izlase izcīnīja zelta medaļas pirmās divīzijas A grupā, bet pērn pirmo reizi vēsturē iekļuva elites turnīra ceturtdaļfinālā!

“Komandas mērķi būs nemainīgi – cīnīties katrā spēlē, cīnīties par katru ripu, mēģināt uzvarēt katru divcīņu, vienmēr saprast, ka katra spēle sākas no 0:0, un arī to, ka nekļūdās tikai tas, kurš neko nedara. Manā uztverē nekā nedarīšana arī ir lielākā kļūda,” pagājušās nedēļas intervijā sacīja Sorokins. 

“Mani personiskie mērķi ir gatavot spēlētājus lielajam hokejam. Gatavot puišus, kuri būs hokejā, kuri dzīvē darīs darbu, kas viņiem sniedz prieku. Tajā pat laikā es mēģinu puišiem parādīt pareizo ceļu, kas dzīvē ir nemainīgs. Nav svarīgi, vai esi hokejists vai kādas citas profesijas pārstāvis – tā ir attieksme pret lietām un pienākumiem. Viņiem ir jāsaprot, ka dzīvē var sasniegt lietas ar profesionālu attieksmi, atbildīgu attieksmi, pieklājību un  komunikablitāti. Lai man un ģimenēm nebūtu jākaunas par sevi, kad dzīve nostāda lēmuma pieņemšanas brīdī. Tas ir tas, ko es gribētu, lai saka par maniem puišiem – ka Sorokina audzēkņa attieksme pret dzīvi ir “top” līmenī,” izteicās HS “Rīga” galvenais treneris.

HS “Rīga” vienība, kuras rindās šogad spēlēja 2002. un 2003.gada dzimuši jaunieši, šīs sezonas Latvijas virslīgas turnīra 35 spēlēs izcīnīja 12 punktus.

Par Oļegu Sorokinu

  • Latvijas izlases sastāvā piedalījies septiņos pasaules čempionātos
  • Latvijas izlases kreklā kopumā aizvadījis 94 spēles, izceļoties ar četriem vārtiem un 24 rezultatīvām piespēlēm
  • Trenera karjeras laikā trīs divas reizes kļuvis par Latvijas virslīgas čempionu un divkārtēju Latvijas kausa ieguvēju
  • 2018.gadā pirmo reizi ieveda Latvijas U-18 izlasi pasaules čempionāta elites divīzijas ceturtdaļfinālā